ProBalance Kapszula
"Mindannyiunk teste arra hivatott, hogy 130 évet érjen meg.
Szokásainktól függ, hogy egészségesen öregszünk-e meg, vagy betegség és korai halál lesz az osztályrészünk.
Minden bosszúság, minden nem természetes táplálék, mindenfajta stressz, minden természetellenes és így életidegen magatartás lecsíp egy keveset életünk "bankszámlájából", míg már csak a töredéke marad meg annak, ami lehetett volna..."
Mi az, amitől a sejtjeink úgy félnek, mint ördög a tömjéntől és mindent bevetnek ellene, amivel rendelkeznek?
Mi az, amitől a testépítők is hasonló módon rettegnek és még egy étkezésen belül sem engedhetik meg maguknak, hogy figyelmen kívül hagyják?
Ez a sav. A sav a sejtjeink közötti térben. Itt szeretnék megosztani valamit, ami még az orvosi egyetemen sem kapott kellő hangsúlyt: a test savbázis egyensúlya és betegségek közötti összefüggés.
Az emberi szervezet csak nagyon szűk körülmények között képes működni.
Jól ismert például, hogy a hőmérsékleti tartomány 36,5- 37,0 Celsius fok.
Ha ettől akár egy fokkal eltér, akkor ott már komoly gondok lépnek fel.
Kevésbé ismert, de legalább olyan fontos a szervezetünk pH értéke.
Minden vizes oldatnak megvan a rá jellemző pH értéke.
Semlegesnek mondják a 7,0 értékű pH-t, az alatta lévőt savasnak és a felette lévőt pedig lúgosnak.
Minél kisebb a pH, annál erősebb a sav, tehát a 5,0 érték erősebb savra (elsavasodásra) utal, mint pl. a 6,0 érték.
Az emberi test 7,35-7,45 pH tartományban működik jól. Ahogy látjuk ez enyhén lúgos tartományban van.
Ettől már a kis értékű eltérés is komoly következményekkel jár, akárcsak a hőmérsékletbeli változás, csak ez kevésbé ismert dolog.
A sejtjeink lúgos kémhatáshoz vannak hozzászokva.
Tudtad, hogy a tenger vízének (ahol az elején a sejtek kolóniába verődtek) a pH-ja 8,0-8,5?
Tudtad, hogy a magzatvíz (a folyadék, amely körbeveszi a magzatot az anyaméhben) pH-ja 8.5 körül van?
Tudtad, hogy az egészséges, anyatejjel táplált csecsemő vizelete lúgos vegyi hatású?
Az anyagcsere folyamán a testünk folyamatosan savakat termel: szénsav, ecetsav, húgysav, tejsav, citromsav stb.
A vesénk által kiválasztott vizelet pH értéke 4,8-7,5 között mozog.
Csak megemlítem, hogy pl. a kávé és a sör pH-ja 4,0, azaz savasabb, mint a vese által produkált legsavasabb vizelet, amit még kiválasztani képes!!!
Ha a savszint túl magas, akkor a testünk nem lesz képes a savak kiválasztására, vagy kénytelen elraktározni őket a testszövetekben (zsírszövet és elhízás!) vagy pedig semlegesíti őket.
Az utóbbit viszont csak úgy tudja végrehajtani, hogy az ehhez szükséges ásványi anyagokat (pl. kalcium) a különféle szervekből, csontokból, fogakból választja ki.Í gy ez csontritkuláshoz, fogszuvasodáshoz vezet.
Már rég leszoktunk az egészséges (legalább 80%-ban lúgos) ételek fogyasztásáról és a legtöbb ember teste el van savasodva.
Erről könnyen meggyőződhetsz a reggeli vizelet pH értékének megállapításával.
Ha 7,0 alatt van az érték, akkor el van savasodva (acidosis).
A szervezetünk igyekszik megtartani a működését és a savakat a kevésbé fontos területeken (zsírszövet, kötőszövet) raktározza.
Amikor ezek a hulladék raktárak is megtelnek, jönnek a fontosabb szervek károsodásai.
Tehát, ha megvizsgáljuk egy ember egészségügyi pályáját, akkor megállapíthatjuk, hogy a szívinfarktust vagy a rákot vagy az agyvérzést, mint a végállomást, gyakran megelőzte az elhízás, az ízületi panasz, a reuma, a gyomorégés, a krónikus fáradtság, az ekcéma vagy bármely egyéb túlsavasodással járó tünet.
Ezek a tünetek különálló betegségneveket kaptak.
Felsorolok itt egy pár ilyen nevet, ezeknél a legtöbb esetben kimutatható az elsavasodás: -aphta (szájfekély) -allergia -arthritis -arthrosis -cellulitis -csontritkulás (osteoporosis) -ekcéma -elhízás (obesitas) és ehhez kapcsolódó anyagcserezavar -fáradtság -fogszuvasodás -immunrendszer bizonyos zavarai -gyomorégés -izomláz korai öregedés -köröm problémák -nyombélfekély -rák -erős testszag -vérnyomás problémák.
Az elsavasodott testben elszaporodnak a paraziták (baktériumok, vírusok, gombák, Candida), amelyek szintén elkezdenek savakat termelni és ezeket a salakanyagokat a szervezetünkbe ürítik, így tovább rontják a helyzetet.
A paraziták nem szeretik a lúgosabb kémhatású közeget, a savas irányú eltolódást kedvelik.
Tudtad azt, hogy egy kezdődő herpeszt meg lehet állítani egy 5% nátrium- klorid (NaClO2) oldattal való ecseteléssel, amely erősen lúgos kémhatású?
A gombás fertőzés nem mindig látható formában zajlik, de ez magyarázatot ad miért szokott visszatérni, ill. miért múlik el olyan nehezen.
A sejtjeink ellátása tovább romlik és a szervezetünk vérnyomás emelésével igyekszik kompenzálni.
A sejtjeink tovább változnak, alkalmazkodnak ezekhez a zord körülményekhez és innen már csak egy lépés választja el ıket a rákos elfajulástól.
A kiút a bázikus (lúgos) étrend kialakítása, helyesebben annak visszaállítása.
Viszont évtizedekig tartó elsavasodáshoz ez lehet, hogy önmagában kevés és szükségünk lenne étrend-kiegészítőkre is, hogy lehetőséget adjunk a testünknek az újraépüléshez. Kb. 3 évente a testünk minden egyes sejtje teljesen kicserélődik.
Ezen kívül nagyon fontos a nagy mennyiségű folyadék fogyasztása is, hogy a vese képes legyen kiválasztani az ürülő salakanyagokat ill. a semlegesített savakat.
A megfelelő mennyiség testsúly kg-ként 1/2 deciliter folyadék. Természetesen fokozott izzadással járó körülmények között ez csak nőhet (meleg nyár, pékség, téglagyári munka, öntöde stb.).
Átlagban egy 80 kg ember 4 liter folyadékot kell hogy fogyasszon.
Melyek azok a lúgosító ételek: -lucernafő -avokádó -árpafő -banán -burgonya -francia bab -lima bab -fehér bab -zöldbab -fekete ribizli -cayene bors -cukkini -pitypang -endívia -fejes saláta -fokhagyma -gabonafő -gomba -karfiol -mazsola -retek -paradicsom -répa -retek, -szójabab (főtt) -szójarügy -spenót -sárgabarack -uborka -zeller Honnan ez a sok sav?
Minden élet a tengerben kezdődött, és testünk több mint 70 százalékát még ma is víz teszi ki. tengervíz pH értéke 8-8.5.
Testünk csekély ingadozástól eltekintve 7.35 és 7.4 közötti pH értéket tart fenn a vérben.
Életünk attól függ, hogy testünk megmaradjon a semleges, illetve enyhén bázikus kémhatású tartományban.
Ha az akvárium vize koszos lesz, kicseréljük, hogy a halak tiszta közegben éljenek.
És a sajátunkét? 70%! Tudatosítsuk magunkban: a sav-bázis egyensúly eltolódása, ami manapság szinte már normálisnak számít, nem csak az emberi sejteket pusztítja el, hanem az élet minden formáját.
Az anyagcsere-folyamat következtében folyamatosan savak keletkeznek a testben, például húgysav, szénsav, tejsav, ecetsav, sőt sósav, amelyek még inkább felgyorsítják a túlsavasodás kialakulásának folyamatát, így a sejtek pusztulását, amennyiben az egészséges vesék nem bontják le és választják ki őket.
A savak romboló hatásúak. Még a követ és a fémet is képesek szétroncsolni.
Ha bent maradnak a testünkben, és nem semlegesítik őket bázisok, menthetetlenül a legkülönfélébb betegségekhez vezetnek.
A betegségek korántsem elkerülhetetlenek, mint azt a mondják vagy korunk más hosszú életű népeinek példája is egyértelműen bizonyítja.
Betegségeink csak évekig tartó hibás magatartásunknak köszönhetően alakulnak ki.
Így a fogszuvasodásnak, ahogy számtalan más megbetegedésnek is, egyetlen oka van: a túlsavasodás.
De a savak okozzák a reumát, a köszvényt, az ízületi gyulladást és a vesekövet.
Természetellenes táplálkozási szokásaink következtében gyakorlatilag mindig túl kevés bázis van a szervezetünkben, és a legtöbbünk teste túlsavasodott.
Amíg a test még ki tud vonni bázisokat a kötőszövetekből, az erekből és a csontokból, így próbálja semlegesíteni a savfelesleget.
Ennek köszönhetően azonban leépülnek a test ásványi anyag-készletei, törékennyé válnak az erek és a csontok, ami szívinfarktushoz, gutaütéshez vagy csontritkuláshoz vezet, de reumát, köszvényt, csigolyadeformációkat stb is okozhat.
Ki gondolta volna, hogy a hajhullás, a depresszió, az ekcéma és a fogszuvasodás is a túlsavasodás következménye?
A test mindent megtesz annak érdekében, hogy mentesítse magát a salakanyagoktól.
A magasabb funkciót betöltő szerveket, mint az agy, a szem, a fül és a szív, csak a legszükségesebb esetben használja salakanyagraktárnak.
Épp ezért nagyon komolyan kell venni azt, ha elhomályosul a látás vagy súlyos hallászavar lép fel.
A gutaütés és a szívinfarktus már a túlsavasodásban szenvedő, elsavasodott test utolsó állomásait, sőt gyakran a végét jelentik.
A folyamat azzal kezdődik, hogy a test kénytelen leépíteni értékes ásványi anyag-készleteit, mert semlegesítenie kell a savak áradatát.
Ennek következtében hulladéktárolókat kell létrehoznia, egyiket a másik után, mert másképp nem tud kiválasztani ennyi savat.
Pedig ez a folyamat nemcsak elkerülhető, de bármikor visszafordítható.